Ana Sayfa

360 derece axima da sanal gezinti

Tabletler teslim edildi ve Vali Savaş Manisa Tanıtım Merkezini gezdi

  Manisa Valisi Abdurrahman Savaş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesindeki Tanıtım Merkezinde kurulan Türkiye'nin ilk sanal otobüsünde simülasyon gözlük ile Manisa'nın tarihi turistik mekanlarını inceledi.

   İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse'yi ziyaret eden Vali Savaş Müdürlük binası girişinde hazırlanan Tanıtım Merkezini gezerek bilgi aldı. Merkez ve çalışmaları hakkında Vali Savaş'a bilgi veren Karaköse, "Zafer Kalkınma Ajansı'nın 2012 yılı Sürdürülebilir Kırsal&Kentsel Altyapı Mali Destek Programı (SÜKAP) kapsamında, Valiliğimizce hazırlanan İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün ortak olduğu, "Erişilebilir Son Teknolojilerle Manisa Kültür ve Turizm Değerlerini Tanıtacak Alt Yapı Donatılarının Oluşturulması" projesi ajans tarafından başarılı bulunarak hibe desteği almaya hak kazandı ve proje uygulama çalışmalarına başlandı.Projede yer alan kuruluşlar, İl Özel İdaresi (Eş Finansman), CBÜ, Kula Belediyesi, Karayolları 23. Şube Şefliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Manisa'yı Mesir'i Tanıtma- Turizm Derneği ve  projenin teknik üstlenicisi Axima Firması'dır. 28 Haziran 2012 tarihinde Zafer Kalkınma Ajansı'yla yapılan sözleşme gereğince; Projenin Toplam Uygun Maliyeti 932 bin 800 lira, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından sağlanan hibe tutarı 466 bin 400 lira olup, İl Özel İdaresi'nin adı geçen projede İştirakçi (Eş Finansman) olması nedeniyle İl Özel İdaresi tarafından sağlanacak tutar ise proje genel bütçesinin yüzde 50'lik kısmı olan 466 bin 400 liradır." dedi.

  Yürütülecek projenin genel hedefinin, Manisa'nın tarihinin, kültürünün ve doğal  zenginliklerinin ulusal ve uluslar arası alanda bilinirliğinin artırılması olduğunu belirten Karaköse, "Manisa'ya gelişmiş sanayisi nedeniyle hem yerli hem yabancı birçok firmadan ziyaretçiler geliyor. Genelde iş gezisi şeklinde seyahat yapan ziyaretçilerin, kısa sürede Manisa'nın tüm değerli noktalarını gezmeleri olanaksızdır. Bu nedenle kısa zamanda, Manisa'nın tüm değerlerini, yüksek teknolojili sistemler aracılığıyla ziyaretçilere göstermek, bu kişilerin ve etraflarındakilerin, ilerleyen süreçte Manisa'ya turistik amaçlı ziyaret düzenlemesini sağlayacaktır. Bu da Manisa'nın sosyo-ekonomik gelişimi ile ulusal ve uluslararası bilinirliğini artıracaktır. Bu projede amaç, Manisa'nın tarihi, kültürel ve doğal değerlerinin, ağırlıklı olarak son teknolojiyi kullanan, inovasyona dayalı tekniklerle tanıtılmasıdır" diye konuştu. Sanal gezi otobüs hakkında da bilgi veren Karaköse, Türkiye'de tek olan 1,5 yıllık çalışma ürünü otobüsün 20 koltuktan oluştuğunu, dış bölümüne gerçek otobüs görüntüsü vermek amacıyla maket giydirmesi yapılacağını, her koltukta simülasyon gözlüğü bulunduğunu, gözlüklerle Manisa'nın istenen tarihi mekanının gezilebildiğini, şu an Manisa'nın tarihi mekanlarını tanıtan 60 videonun hazır olduğunu ve video sayısının artırılabileceğini, sanal gezi için fotoğrafların hazır olduğunu söyledi. Sanal otobüs hizmete girdikten sonra özel tur saatleri düzenleyeceklerini anlatan Karaköse, okullar için de özel günler planladıklarını kaydetti.

  Manisa'yı tanıtan kiosmatiklerin ilkinin Manisa Tanıtım Merkezi'nin önüne yerleştirildiği belirten Karaköse, halkın yoğun olduğu bölgelere, karayollarındaki dinlenme tesislerine toplam 27 kiosmatik daha yerleştirileceğini bildirdi. Vali Savaş, Karaköse'ye verdiği bilgiler için teşekkür ederek, teknolojinin kullanılmasının turizm çalışmalarında büyük avantaj sağlayacağını ve tanıtıma olumlu katkıları olacağını belirtti.

30
Temmuz
2013

Tabletler teslim edildi ve Vali Savaş Manisa Tanıtım Merkezini gezdi

Manisa Valisi Abdurrahman Savaş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesindeki Tanıtım Merkezinde kurulan Türkiye'nin ilk sanal otobüsünde simülasyon gözlük ile Manisa'nın tarihi turistik mekanlarını inceledi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Erdinç Karaköse'yi

Devamı

25
Haziran
2013

Sanal Otobüs Projesini Başarıyla Hayata Geçirdik

Manisa Valiliği ,Manisa İl Kültür Turizm Müdüğürlü ve Zafer Kalkınma Ajansıyla Yürütülen Proje Hayata Geçti..

Devamı

27
Eylül
2012

Welcome to City Urfa Projesini Başarıyla Tamamladık.

Karaca Kalkınma Ajansı ve Şanlıurfa Valiliği ile ortak yürütülen proje kapsamında daha önce yapılmamış bir çok uygulamaya imza attık . Yaklaşık 400 000 TL ye mal olan ve 29 Eylül'de açılışı yapılan proje kapsamında kent resmi web sayfası,internet

Devamı

27
Eylül
2012

Bolu Mangal Restaurant Artık Cep Telefonunuzda.

Türkiye çapında 5 şubesi bulunan Bolu Mangal Restaurant yenilenen web sayfası ve akıllı telefon uygulamalarıyla artık daha da yakınınızda. Web sayfasını tasarladığımız Bolu Mangal restaurant'ın aynı zamanda 360 derece sanal tur çekimlerini ve

Devamı

27
Eylül
2012

Soma Özel Vefa Hastanesi Artık Axima ile Daha Güçlü.

Soma Özel Vefa Hastanesi tüm iletişim çalışmaları için Axima ile anlaştı. Tam hizmet ajansı olduğumuz Soma Özel Vefa Hastanesi için 360 derece sanal tur çekimleri ve interaktif uygulamalar gerçekleştirdik. .

Devamı

27
Eylül
2012

Çanakkale 18 Mart Üniversitesine 360 Derece SanalTur

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi için Yaklaşık 150 000 Tl'lik bir bütçe ile 360 derece sanal tur ve interaktif uygulamalar gerçekleştirildi.

Devamı