Ana Sayfa

360 derece axima da sanal gezinti

Sanal Tur (Virtual Tour) üç boyutlu görüntü izlenimi veren panoramik fotoraflar sayesinde, son teknoloji yazlm ve görsel medya uygulamalarnn da fotoraflar üzerine aktarlmasyla internet ortamnda interaktif olarak ziyaretçiye mekânn içindeymi hissi yaratarak istedii gibi dolamasn salayan görsel bir uygulamadr.

 

Sanal Tur uygulamas, özel çekim ekipmanlar ve fotoraflama teknikleri ile panaromik fotoraflarn elde edilmesi ve bu fotoraflarn farkl yazlmlarla ilenmesinin ardndan birletirmeleriyle küresel bir görüntü elde edilmesi ilemidir. Fotoraflar ilendikten sonra Flash animasyonlar ile de snrsz çeitlilikte zenginletirilerek web uygulamas eklinde yada CD/ DVD ortamnda çalan bamsz uygulamalar haline getirilebilmektedir.

Sanal Tur bir mekân internetten tantmann en etkin ve etkili yöntemidir. 360 derecelik bir bak açsyla mekân internetten/ lokal bilgisayarndan gezen potansiyel müteriler, etraflarna baknabilir, aradklar ya da istedikleri detaylar kendileri inceleyebilir ve ilgili mekana gitmeksizin mekan hakknda görsel ekilde fikir sahibi olabilirler. Kelimenin tam anlamyla SANAL TUR eklinde; mekanda dilediklerince geni bir zaman diliminde sklmadan, yorulmadan, rahat ve elenceli bir gezinti yapabilirler.

 

http://www.mekan360.com adresimizdeki örnek çalmalarmz ve farkl kategoriler altnda gruplandrlm referanslarmzda da görebileceiniz gibi; bir görüntüden dier bir görüntüye geçmek, örnein bir d mekândan kapnn ya da girilerin üzerlerindeki oklara tklatarak iç mekâna girmek, kolaylkla mümkün olmaktadr.

Fare (Mouse) yardmyla saa-sola ve yukar-aa, büyültme-küçültme ve tam ekran görüntüleme gibi fonksiyonlarla gezinerek mekân hakknda en gerçekçi fikre sahip olabilirsiniz. Farenin sa tuu veya klavye (Shift/Ctrl tular) yardm ile yaknlatrma veya uzaklatrma yapmak mümkündür. stee bal olarak fare veya klavye kullanlmadan da sanal gezinti yaplabilir

 

Bildiimiz iki boyutlu fotoraftan çok farkl bir görsellik sunan bu fotoraflama tarz, hareketli oluu ile videoyu andrsa da aslnda bir video deildir. Sanal gezinti, Internet ortamnda kolay yüklenebilen ve hzl seyredilebilir olmas sebebiyle Video 'dan daha hzl ve etkili bir tantm aracdr. Kullanclara istedikleri görsel alana odaklanma ve inceleme ans vererek esneklik salar. Panoramik fotoraflar üzerine yerletirilebilen interaktif kaplar sayesinde sonraki panoramaya çok rahat geçilebilmekte ve mekân üzerindeki kontrol ziyaretçiye braklmaktadr. Bu sunum ile mekânn aklda kalma oran çok daha yüksektir. Daha dikkat çekici ve yüksek etkiye sahiptir. Dier reklam alanlarna kyasla daha ksa sürede, daha etkin ve etkili sonuçlar alnmas mümkündür.

     AXIMA güvencesi ve hizmet kalitesiyle SANAL TUR size birçok yenilik de sunuyor! Nasl m? Sanal Tur uygulamasnda sadece var olan görüntülerin dijital ortama aktarlarak panaromik görüntüler elde edilmesinden öte, web tabanl uygulama sayesinde son teknoloji resim ileme programlar ile ile görsel olarak da fotoraflar düzenlenebiliyor ve karnza gerçekten hayal ettiiniz hatta hayalinizin de ötesinde mükemmel sonuçlar çkabiliyor.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Turizm sektöründesiniz, Otelinizi, Sosyal Tesisleri ve Çevre Düzenlemesini daha etkili yöntemlerle tantarak hem müteri portföyünüzü geniletmek hem de sezon hedeflerinize ulamak istiyorsunuz. Mekan360 otellerinizi, tesislerinizi tantmak ve odalarnzdaki konforu, tesisin iç ve d tasarmn, konforunu ve konukseverliinizi müterilerinize en iyi ekilde sunabilmek size esiz frsatlar sunmaktadr.   Otel odalarndaki lüksü, konforu ve eiz rahatl anlatan… Havuzunuzdaki elencenin misafirlerinizde brakt keyfi, restorannzda keyifli bir kahve molasn ya da sk bir i toplantsn… Mutfanzn kln, temizliini ve çalanlarnzn deneyimini, mum eliinde lezzetli bir akam yemeini ve yemekte arzu ettiiniz müzii… Lobinizdeki k tasarml mobilyalar ve aydnlatma sisteminizi… Güler yüzlü personelinizi ve tesisinizin imajn görsel açdan mükemmel ekilde anlatan ve tesisinize ait bu öyküyü tatl bir tebessümle harmanlayarak konuklarnza GERÇEKTEN u an tesisinizdeymi izlenimi yaratan Mekan360 ile hayallerinize sadece bir adm ötedesinizMüterileriniz, arzu ederseniz dört mevsim manzara görüntülerini, gece ve gündüz manzaralarn, elence keyfini ve tesisinizi anlatan özel anlarn hepsini Mekan360 Sanal Tur uygulamas sayesinde keyifle inceleyebilmekte, her oday ve her kat gezebilmekte; otelin kubak görünümünden odaya ait manzaraya kadar bütün detaylaryla istedikleri an, diledikleri zamanda tesisinizi gezebilmektedirler.

Bu sistem sayesinde;

 

 

 • Satlarnz, rezervasyonlarn, tantm faaliyetlerinizi bu esiz ve çok güçlü pazarlama ve sunum sistemi sayesinde artrn...
 • Eski ve yorgun web sayfanza yeni bir soluk getirin; teknolojik üstünlüünüzle sektörde fark yaratn. Eer web sayfanz yoksa da hiç endie etmeyin, SANAL TUR teknolojiyle size esiz bir Web Sitesi hazrlayalm.

 • Konuklarnz sizin tarifinize gerek kalmakszn bütün tesis hakknda detayl bilgi ile gelerek tantm sürecinizi hzlandrsnlar ve bir tantm zinciri eklinde bu uygulamay çevrelerine de tantsnlar.
 • Tesisinizi internet ortamndan bütün müteri ya da müteri adaylarnza Sanal Tur eklinde gezdirerek rakipleriniz ile aranzda fark yaratn, sektördeki konumunuzu perçinleyin 

 • Tur irketlerine tantmnz daha kolay yapn tesisinize ayr bir prestij ve esiz bir imaj kazandrn,

 • Hedef müterilerinize kendi alannzdaki gelimeleri ve yenilikleri zahmetsizce tantn, hem deerli zamannzdan hem de harcamalarnzdan tasarruf edin.

 • Uzaktaki müterilerinizin kolaylkla mekânnz gezmelerini salayn, müteri portföyünüzü geniletin müterilerden gelecek istek ve önerilerden de ilham alarak kendinizi yenileyin.

 • Gerçekten tesisinizi görerek ve beenerek gelen gerçek müteriyle tann; rezervasyonlarnz, satlarnz daha hzl ve kolay olsun.
  • Mekan 360 ile, sunduunuz ürün ve hizmetler, müterileriniz ya da çaltnz firmalar tarafndan bizzat sizi ziyaret etmi kadar yakndan tannabilir. Müterileriniz için çok önemli olan, "Neye Harcama Yaptn Bilme htiyac" na Sanal Tur teknolojisi en uygun biçimde cevap verebilecektir.    

     

   

  

AXIMA güvencesinde Mekan360, özellikle yeni açlan otel, turistik tesis ve sitelerin etkili tantm için uygun bir çözümdür. lgi çekici yerleim merkezlerini; müzeleri, tarihi eserleri, kültürel etkinlikleri ve turistik gezi alanlarn SANAL TUR ile yakndan tantabilmekteyiz. Bu yazlm ile bir ilin tarihi ve kültürel deerlerini, al-veri merkezlerini üç boyutlu ortamda iç ve d turizmin ihtiyaçlarna esnek çözümler üreterek sunuyoruz.   

  

otelin sahil görüntüsü, havuzlar, ehir manzaras, etkinlikler, animasyonlar ve benzeri faaliyetlerini en çekici ve görsel ekilde tantma frsatn sizlere sunuyoruz.

Oteliniz henüz Proje Safhasnda ya da naat Halindeyse de Mekan360'n sizlere sunduu son teknoloji çözümlerden yararlann. Mimar, ç Mimar ve uzman görsel tasarm ekibimizden oluan kadromuzla mimari çizimlerinizdeki bo havuzlarnz fotoraf ileme teknolojileri ile doldurabilir, öminelerinizi alevlendirebilir, odalarnz istediiniz ekilde 3D mobilyalarla döeyebiliriz. Odalarda duvarlara sanal LCD ekranlar yerletirebilir ve hatta bu sanal LCD ekranlar içerisine tesisinizin tantmn içeren küçük filmler ekleyebiliriz.   

  

Bitmemi mimari projelerinizi müterileriniz gerçekten oradalarm gibi SANAL TUR eklinde projelendirebilir ve projeye uygun olarak görsel ekilde tasarlayabiliriz. Evet, AXIMA güvencesinde SANAL TUR artk bir hayal deil! Hayallerinizin de ötesinde müterililerinizi memnun etmek istiyor ve ilerinizin verimliliini, kârllnz artrmak ve müteri portföyünüzü geniletmek istiyorsanz, imdi doru adrestesiniz!

 

 • Panoramik fotoraflar ile hazrlanabilecek Sanal Tur Uygulamas : Tek ekranda seyredilebilecek ekilde tüm mekan panoramalar bir düzen içinde yerletirilir. Havadan çekilmi görüntüler (Uçak, Helikopter, Uydu Fotoraflar) ya da genel kroki üzerinde panoramas çekilmi mekanlar iaretlenerek ziyaretçinin gezintisi interaktif olarak daha kolay hale getirilebilir, Panoramik fotoraflar üzerine yerletirilecek sanal geçi kaplar sayesinde ziyaretçinin mekanda sanal olarak gezinmesi salanabilir.Hazrlanan Sanal Tur uygulamas CD-DVD ortamna uyarlanarak broür veya katalog ekinde rahatlkla datlabilecek ekilde kullanlabilir.

 • CD-DVD gibi medya ortamlarnda lokal olarak da kullanlacak ekilde tasarm yaplabilir, böylelikle kullanclar mekan istedikleri ekilde detayl olarak inceleme frsat bulabilirler. nternete gereksinim duymadan tüm bilgisayarlarda rahatlkla minimum sistem gereksinimleriyle rahatlkla görüntülenebilir.

 • Dokunmatik ekran sistemleri (kiosk) yardm ile tesislerinizde ziyaretcilerinize sanal bir rehber sistemi oluturabilirsiniz.


  Mekan 360 proje süreci, aadaki gibidir. Tantm görümesinin ardndan iin niteliine göre demo çekimler yaplabilir ya da sektörde var olan örnek projeler üzerinden demo görüntüler sistem üzerinden görüntülenebilir. SANAL TUR projelendirilerek yaplacak çekimlerin saysna, tantlacak mekân adedine ve fotoraflarn ilenme süresine göre esnek fiyatlandrma modelleri uygulanr.

 

AXIMA sadece Üç Boyutlu Sanal Tur uygulamasndan öte; mekân tantm konusunda ve firmanzn sat pazarlama faaliyetleri en verimli düzeye getirerek çalanlara hizmet kalitesi ve i kolayl salamaktadr. Mekan360, hedef müteri kitlenize ulamanza yardmc olur ve doru müteriyi ya da uygun ziyaretçileri sizlerle buluturur. Misyonumuz, hayat daha yaanlabilir klmak için, meslek etiinden ödün vermeden teknik bilgilerimize, içten ve keyifli bir gülümseme de ekleyerek siz deerli müterilerimize, i ortaklarmza sorumluluk bilinci ve i disipliniyle yapabileceimizin en iyisini sunmaktr. Yüzünüzde sanal bir gülümseme deil, gerçek bir keyif brakabiliyorsak ne mutlu bizlere… 

AXIMA, AR-GE çalmalar ve sürekli geliim felsefesi odakl hizmet anlayyla üreten Türkiye’nin bir parças olarak sadece sektörüne deil, ülkesine deer katan bir anlayla emin admlarla stratejik hedeflerine doru, siz deerli i ortaklarmzn katklar ve çalanlarmzn güler yüzlü destei ile ilerlemektedir. Kurum kültür ve deerlerimizden ödün vermeden, her zaman EN Y HZMET anlayyla çalmalarmza devam edeceiz.

Kullanld sektörler; 360° Full Virtual Tour (Sanal tur) ile bata ehir Tantm olmak üzere;

 

 

museum virtual tour

Müzeler/ Kültür

hotel virtual tour

Turizm Otelcilik

spa virtual tours

SPA - Salk

virtual tours for web designers

Elektronik Yaynclk - Tantm

virtual sports tours

Spor Kompleksleri

virtual gallery tours

Sanat Galerileri

conference centre virtual tours

Konferans ve Kongre

tourism virtual tours

Tarihi Eserler

virtual home tours for ben bailey homes

Mobilya ve Mimari Dekorasyon

university virtual tours

Ofis / Üniversite

panorama for print in skyscraper exhibition

Genel Manzara

virtual airshow tour of farnborough

Ulam

 

         irketinizi, üretim tesislerinizi, ürünlerinizi ve/veya tasarmlarnz tantabileceiniz, reklamn yaparak pazarlayabileceiniz, bütün sektörlerde 360 derece Sanal Tur uygulamas yaplabilmektedir. Panoramik Görüntüler sayesinde; Bütün sektörler ürünlerini en iyi ve en hzl bir ekilde tantarak firmalarnn verimliliklerini arttrabilmektedirler.    

 

Fotoraflama ve Görüntüleme Teknikleri:

Tam Spiral Balk Gözü Resimleme:


180 derece tüm açlardan her yöne gösterim için kullanlan bir resimleme tekniidir.
Bu resimleme teknii ile hazrlanan bir sanal gezinti, resim üzerinde Yukardan aaya 180 derece ve ya sadan sola 180 derece panoromik tarama imkan vermektedir.

Tam spiral balk gözü fotoraf çekimlerine balamadan önce doru ekipmana sahip olduunuzdan emin olmalsnz.

Doru ekipmanlarla, proje mekannda 2-3 adet örnek spiral balk gözü fotoraf çekimleri yaplr.

Örneklerden de görebileceiniz gibi kolayca çekilen resimler birbirine balanabilir ve sadan sola ya da soldan saa 180 derecelik açyla balanabilir.
Burada en önemli nokta ise, çekeceiniz resimlerin ardak olmas ve sabit bir açyla birbirlerine balanmas gerektiidir.
180 derecelik bir panoroma hazrladmz düünürsek, iki adet spiral balk gözü çekimi yapyorsak, ilk açmz 90 derece olmal ve ikinci açmzda ilkinin bittii noktadan itibaren 90 derece olmaldr. Toplamda 180 derecemizi de tamamlam oluruz.

Eer 3 çekim yapacaksak 180 /3 yani 60 derecelik açlarla çekim yapmalyz.

Genellikle önerilen kaliteli birleimin, 4 adet 45 derecelik fire açlar da hesaplayarak fotoraflamak olduunu söylemek gerekir.

Üst noktadan en alt noktaya panoromik tarama yapabilmek için yine ayn ekilde ama bu kez en üst nokta ile en alt nokta arasnda 2 x 90 derecelik resim ya da dier alternatifler üzerinden fotoraflamanz gerekir.
Grupix Yazlm evi olarak müterilerimizden edindiimiz tecrübeyle en kaliteli birleimin, 6 adet 45 derecelik fire açlar da hesaplayarak fotoraflamak olduunu örendik.
6 x 45 = 270 derece yaptndan, 180 derecelik bir çekim için gerektiinden 90 derece fark oluur. Resimleri pe pee birbirine eletirdiinizde her resim için 15 derecelik açlarla iç içe geçirir ve krlma paynn 0 olmasn salarz.
Bu ilemlerin ardndan en kaliteli çözümü elde etmi oluruz.Sanal Gezinti: Spiral Balk Gözlü Fotoraflama Teknii

Kullanlan ekipmann bir dier önemli taraf, bir önceki resimden sonra doru açlardan devam etmenizi salamasdr. Eer bu salanamazsa, resimler üzerinde kaydrma yaptnzda uyumazlklar görürsünüz.
Planl ve titiz bir çalma, doru ekipmanla hem çok kaliteli bir ürünü ortaya çkrr hem de planlanmam maliyetleri ortadan kaldrr.

Bask Spiral Balk Gözü Resimleme:

DSLR Sigma 8mm f4 EX ekipman ile sabit uzaklktan çekilen 180derecelik resimlerin bellirli ölçüde baslmas sonucu oluan spiral düzletirme tekniidir.
Bu teknikte, balk gözü resimlerin, panoroma da kaydrlmas esnasnda kenarlarnda ki spiral görüntü mümkün olduunca yok edilmeye çallr.
Fotoraflama maliyeti, üretim maliyeti gibi kriterleri düürmek için düünülen bir tekniktir.

Resimler 180 derecelik açlarla 2 adet olarak çekilir.
Bask spiral balk gözü fotoraf çekimlerine balamadan önce doru ekipmana sahip olduunuzdan emin olmalsnz.

bu teknikte 2 adet 90 yerine 4 adet 30 derecelik resim kullanyoruz. Toplamda 120 derece ve 60 derece kaypla, resimlerin birletirilmesi sonras görüntüde sfra yakn bir hata olduunu örendik.

Diagonel olarak 180 derece açyla orta merkezden biretirilen resimleme tekniidir.

Kullanm alan örnekleri: Cadde, Yol, Bina Çevresi, Kubak Açlar, Kabin, Araç içi, Havuz, Tesis Genel Görünüm vb. gibidir.

Kullanlan teknikte 180 derece esas alnacandan kayp 180 derece gösterilmeyecektir. (Gökyüzü, Tavan, Görü noktasnn arkas gibi.)

Maliyet açsndan bir baka tercih sebebi olan bu teknikte, Grupix Yazlm Ekibi olarak biz, 40 derece x 6 adet resimleme ile -10 derece giydirme yaparak mükemmele yakn bir gösterim salayabiliyoruz.

360 derece Küre Çekim Teknii

Grupix Yazlm ekibinin gelitirdii bu teknikte, gerçee en yakn sanal gezinti için özel bir yazlm kullanlmaktadr.
IPX gibi yazlm motorlar kullanlarak hazrlanan panoromik gezintiler aslnda daha çok resim kaydrma yapmaktadr.

farkl bir yazlm motoru kullanarak horizantal ve vertikal sanal bir nesne yaratarak, spiral katmanlarla Küre mimarisine resimleri eliyoruz.
Kullanlan resimler, 30 derecelik açlarla çekilerek, her biri birbirine -15 derece giydirilerek mükemmel bir görüntü elde edilir.